Turistička skupina obilježila Svjetski dan pripovijedanja

U našoj školi, u ponedjeljak 21. 3. 2022., obilježili smo Svjetski dan pripovijedanja (20. 3.) u okviru turističke skupine „Istraživači baštine“. Ovaj datum povezan je sa storytellingom. Znate li što je storytelling? Postoje različite definicije, ali jedna od njih kaže da je storytelling pričanje priča s ciljem što jačeg povezivanja s publikom ili pripovijedanje priča s autentičnim pozadinama.

 S obzirom da svaka destinacija ima svoju autentičnu priču koju je potrebno pronaći i ispričati na autentičan i interaktivan način, radi stvaranja posebnog i edukativnog doživljaja, pozvali smo u goste inspirativnog predavača – Hrvoja Vulića, ravnatelja Gradskog muzeja Vinkovci. Na svoj nadasve zanimljiv i interaktivan način profesor Vulić nam je ispričao (Ne)istine o Vinkovcima i njezinoj bogatoj arheološkoj povijesti. Iznimno smo zahvalni našem predavaču što smo čuli pojedine priče o nastanku našega grada i što oživljavamo pomalo zaboravljene kulturne resurse te postajemo svjesni naše bogate kulturne baštine koja piše prekrasne i originalne priče.

Veselimo se ponovnom druženju i sudjelovanju u kreativnoj industriji pričanja naših jedinstvenih priča!

„…Sve što pogledaš,

može postati bajka,

iza svega što dotakneš

može se roditi priča.”

Hans Christian Andersen

Miljenka Vujeva