LiDraNo- Novinarsko i literarno stvaralaštvo

Ana Petrušić, Marijana Misir i Dajana Barišić sudjelovale su novinarskim i literarnim radom na županijskoj razini smotre LiDraNo 2022.

Županijska razina Smotre literarnog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo održana je 16. ožujka 2022. u Tehničkoj školi Nikole Tesle u Vukovaru. Učenica 3. a razreda Ana Petrušić sudjelovala je u kategorijisamostalnoga novinarskog rada prikazom Tisuću žarkih sunaca Khaleda Hosseinija,  te učenica Marijana Misir u kategoriji literarnoga stvaralaštva pjesmom Okovi izokrenuta svijeta pod mentorstvom nastavnice hrvatskoga jezika Ivane Petričević. Učenica 3. b razreda Dajana Barišić sudjelovala je u kategoriji literarnoga stvaralaštva pjesmom Zemljo moja, sjeti se pod mentorstvom nastavnice hrvatskoga jezika Ivane Paulić.

Na međuopćinskoj razini LiDraNa sudjelovale su i učenice: Iva Šakić (2. a) pjesmom Smiona udovica (mentorica Ivana Petričević), Lovorka Peić (3. b) pjesmom Kobno vrijeme i Marija Strunje (3. b) pjesmom Domovina (mentorica Ivana Paulić).

    Prikaz učenice Ane Petrušić u kategoriji srednjih škola odabran je i predložen za državnu razinu Smotre.
    Zahvaljujemo svim učenicima naše škole koji su pokazali interes za novinarski i literarni izričaj te im čestitamo na ostvarenom uspjehu!

                                                                                                           Ivana Paulić, prof.