Svjetski dan vegetarijanstva

Svjetski dan vegetarijanstva obilježava se 1. listopada. U našoj školi 29. 9. održana je radionica u kojoj su sudjelovali učenici 3. e, voditeljica radionice strukovna nastavnica kuharstva Ivana Milaković iz Obrtničko – industrijske škole Županja te strukovni nastavnici Mario Janocik i Marija Bošnjak.

Učenici su naučili što je to fermentacija, kako se fermentira povrće te koje su blagodati konzumacije fermentiranog povrća za naše zdravlje. Kombinirali smo mahunarke s kimchijem, burgere od leće s ukiseljenim krastavcima, krekere od sjemenki s fermentiranim lukom i humusom, desert od batata, vegetarijansku torta. Na ovaj smo način upoznali drugačije oblike prehrane, prigodno obilježili nadolazeći dan vegetarijanaca i lijepo se družili.

Autorica fotografija Laura Stipetić 3.e