Literarni radovi Petre Stojić i Ane Petrušić nagrađeni na državnom natjecanju Europa u školi 2021.

            Europa u školi nacionalno je natjecanje za učenike i mladež koje Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska ove godine dvadeset i sedmi put organizira na području Republike Hrvatske, a središnja tema ovogodišnjega natjecanja bila je Digital EU – and You?!                           

            Učenice  Petra Stojić (1. a)  i  Ana Petrušić (2. a) natjecale su se u kategoriji 1. – 2. razred srednje škole. Tema literarnoga izričaja bila je Lažne vijest, a učenice su ju morale napisati u formi kratke priče. Na razini države nagrađuje se 10 radova u određenoj kategoriji, a među mnogobrojnim pristiglim literarnim tekstovima Povjerenstvo je nagradilo kratku priču Ane Petrušić Izgubljen u virtualnom svijetu (6. mjesto) i Petre Stojić Čudo (10. mjesto).

Učenice su diplome primile u digitalnom obliku jer zbog loše epidemiološke situacije nisu mogle nazočiti dodjeli nagrada u Zagrebu 10. svibnja 2021. godine. Mentorica učenicama bila je Ivana Petričević, prof.

             Čestitamo učenicama na odličnom literarnom iskazu i ostvarenom uspjehu!