Europski dan jezika – Puno zemalja, jedna budućnost

Vijeće Europe je 2001. godine proglasilo 26. rujan Europskim danom jezika i time obilježilo jezičnu raznolikost Europske unije. Godinama su nastavnici stranih jezika u suradnji s učenicima obilježavali taj dan unutar škola i učionica, a prošle godine je prof. Sanja Cikač iz Ekonomske i trgovačke škole okupila nastavnike srednjih škola Vinkovaca kako bi javno obilježili taj dan, kao i važnost učenja stranih jezika. Ove godine se manifestacija proširila te su nam se pridružile i ostale srednje škole Vukovarsko- srijemske županije.

Javna manifestacija održala se u petak 27. rujna na vinkovačkom korzu pod geslom „Puno zemalja, jedna budućnost“, a svaka škola je predstavila jednu europsku zemlju. Naša škola je kao zadatak imala predstaviti Švicarsku pa smo kroz radionicu izgovaranja švicarskih izraza i pogađanje značenja riječi pokušali prolaznicima približiti posebnosti schwyzerdütsch-a. Naravno, neizostavne su bile i švicarske slastice koje je pripremila nastavnica Ružica Šošić, a svima su zasladile dan. Nadamo se ponovnom druženju sljedeće godine u još većem broju.