Dani hrvatskog turizma

U sklopu održavanja Dana hrvatskog turizma koje se ove godine obilježava na području Slavonije od 2. do 5. listopada, Srednja strukovna škola Vinkovci je dala svoj doprinos u organizaciji i provedbi događanja.

U suradnji s turističkom zajednicom grada Vinkovaca učenici naše škole kuhari i hotelijersko-turistički komercijalisti su pod vodstvom mentora Marije Bošnjak, Maria Janocik i Nevenke Bionda pripremali jela i slastice iz rimskog doba uz prezentiranje sastava i načina prigotovljavanja istih. Delicije su poslužene u parku Lenije u obliku finger fooda. Da bi ugođaj bio što vjerodostojniji učenice su nosile odjeću rimskog doba.

Posjetiocima je bila organizirana i vožnja kočijom, nakon koje su mogli uživati u pripremljenim delicijama.

Učenici koji su sudjelovali su: Leonarda Gudelj i Aura Therin-Tihić iz 3.a razreda te kuhari Nikola Maslač i Mato Marušić učenici 3. d razreda.