Županijska smotra LiDraNo 2023. – za literarni, dramski i novinarski izraz (novinarski rad učenice Ana Petrušić predložen za državni LiDraNo 2023.)

      Županijska smotra LiDraNo 2023. za literarni i novinarski izraz održana je u srijedu 1. ožujka 2023. godine u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci. Našu školu predstavile su učenice Lucija Perić (3. a) u literarnom izrazu i Ana Petrušić (4. a) u samostalnom novinarskom izrazu. Prosudbeno povjerenstvo činile su: Helena Voda, predsjednica, te članice Lilijana Radobuljac, Branimira Barun, Anica Jukić i Tena Lončarević.

        Rad učenice Ane Petrušić Meursault, protuistraga Kamela Daouda predložen je na državnu razinu LiDraNa 2023. godine.

       Županijska smotra LiDraNo 2023. za dramsko-scenski izraz održana je 2. ožujka 2023. godine u Osnovnoj školi „August Cesarec“ Ivankovo. U pojedinačnim scenskim nastupima sudjelovalo je devet učenika iz Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci, Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci, Gimnazije Vukovar, Gimnazije Županja i Srednje strukovne škole Vinkovci. Učenica Veronika Fruk (3. c) kazivala je poeziju Tatjane Gromače Moj otac počinje sličiti na crnca s polja pamuka, a učenik Josip Jurković (2. e) predstavio se monologom Ivana Boždara Satir iliti podivljali čovik. Članovi Prosudbenoga povjerenstva bili su: Vladimir Andrić, državni izbornik, Andrijana Raguž, predsjednica, te članice Nevenka Bertić, Mirjana Džakula i Tatjana Dujić. Izvedba Josipa Jurkovića pohvaljena je zbog sigurne uigranosti i sugestivnoga prenošenja monologa.

       Navedenim učenicima mentorica je prof. Ivana Petričević koja čestita svima na sudjelovanju na Županijskoj smotri LiDraNo 2023. i promicanju pisanoga i glumačkoga izraza.

Ivana Petričević, prof.