We have no waste

Učenici prvog, drugog i trećeg razreda naše škole sudjelovali su u Erasmus projektu We have no waste (Nemamo otpada).

Primarni cilj projekta je odgajati ekološki osviještene mlade osobe koje podržavaju recikliranje, a otpad u našem okolišu više neće biti smeće, već će se on koristiti u drugu svrhu.

Hotelsko turistički tehničari osmislili su plakat našeg projekta i stvorili našu Zero waste priču, pomoćni soboslikari-ličioci priredili posebne kutije za odlaganje otpada, a krojači su pokazali kako iskoristiti nešto što više nije u modi.

Dizajniranjem i korištenjem proizvoda u sekundarne svrhe svako zanimanje pridonijelo je podizanju svijesti o višestrukim prednostima zelene mode, a sudjelovanjem u projektu naši učenici uz smjernice nastavnika učili su kako  upravljajući otpadom štedimo prirodne resurse, smanjujemo gomilanje otpada na odlagalištima i kako štitimo okoliš i našu planetu.

                                                                Branka Rimac, ing.