Večer poezije u Ceriću

U Ceriću je 16. lipnja 2022. godine upriličena Večer poezije koja okuplja pučke pjesnike i sve ljubitelje u pisanu stihovanu riječ. Dio programa bile su i učenice naše škole koje su predstavile nazočnima svoje pjesničke uratke: Lucija Perić (2. a, Slavoniju osjećaj i Biti slobodan), Martina Maloševac (2. a, Koraci do emancipacije i Dok je srca, bit će i Kroacije) i Marijana Misir (3. a, Okovi izokrenuta svijeta i U potrazi za slobodom). Učenicama je mentorica profesorica Ivana Petričević.

Dom kulture u Ceriću bio je mjesto tradicijske glazbe, plesa i pisane riječi te  baštinik zavičajne kulture. Organizatori programa bili su članovi literarne skupine KUD-a „Slavko Mađer” Cerić, a program je osmislila i priredila njihova voditeljica Ivana Paulić, prof.

Naše su učenice pridonijele razvijanju svijesti o bitnosti promicanja poetskih misli kod mlađih naraštaja kojima propitkuju svoje želje i daju putokaz u njihova ostvarenja.

Ivana Petričević, prof.