Svečano otvorenje Akademisa u Osijeku

      U Hotelu Osijek 26. listopada 2023. godine održana je završna konferencija projekta VIRTUS – uspostava infrastrukture regionalnih centara kompetentnosti, a potom je uslijedilo Svečano otvorenje Akademisa u organizaciji Ugostiteljsko-turističke škole Osijek. U uvodnom dijelu programa nazočne je pozdravio Andrej Kristek, ravnatelj Ugostiteljsko-turističke škole Osijek i voditelj Regionalnoga centra kompetentnosti, a zatim su prigodne riječi uputili ravnateljica Uprave za odgoj i obrazovanje u Ministarstvu znanosti i obrazovanja Vesna Šerepac, zamjenik osječko-baranjskoga župana Josip Miletić, zamjenica osječkoga gradonačelnika Jasenka Crnković, pročelnica Upravnoga odjela za obrazovanje i društvene djelatnosti Vukovarsko-srijemske županije Jadranka Mustapić Karlić i koordinatorica RCK projekta u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci Mirjana Jakšić.         

       U drugom dijelu programa nazočni su imali prigodu vidjeti smjele nastupe učenika Srednje strukovne škole Vinkovci Matea Jerkovića (lik Josipa Kozarca, mentorica Miljenka Vujeva) i recitatora Josipa Jurkovića (Satir iliti podivljali čovik, mentorica Ivana Petričević) koji su na organskom idiomu izveli zapažene monologe. U glazbenom dijelu programa sudjelovali su učenici Glazbene škole Franje Kuhača iz Osijeka. Nakon Svečanosti otvorenja uslijedilo je razgledavanje Akademisa, objekta s modernom i novoopremljenom kuhinjom, sobama za smještaj učenika, gostiju i predavača, tj. svih koji se žele stručno usavršavati iz područja sektora turizma i ugostiteljstva.