„Dan kravate“ u Modi

Svake godine u našoj Školi 18. listopada obilježavamo svjetski Dan kravate s određenom tematikom. Kako je trend u svijetu održivo i digitalno, tako je naša ovogodišnja tema izložbe “Implementirana kravata u redizajniranu odjeću”. Učenice zanimanja modni tehničar 2.b i 3.b razreda su nacrtale digitalne modne crteže inspirirane kravatom u rasterskoj i vektorskoj grafici za crtanje na poticaj nastavnica iz stručno teorijskih predmeta. Na krojačkim lutkama su bili postavljeni rabljeni odjevni predmeti s uklopljenim materijalima iskrojenih od kravata po uzoru na japanske dizajnere kroja. Paralelno izložbi, prezentaciji učenica 4.b razreda i raznovrsnim modnim radionicama, učenici modni tehničari su u školskoj radionici izrađivali kravate i leptir mašne u sklopu nastave Izrada modnih proizvoda. Medijski smo bili popraćeni na novosti.hr, srednja.hr, Plava Vinkovačka televizija na kojoj smo i gostovali u emisiji Dnevni divan. Izuzetno smo ponosni na naše kreativne učenice i njihove nastavnice u sektoru Mode, tekstila i kože. Ljubica Kolarević, izvrsna savjetnica