Srednjoškolci sanjaju riječima

            U Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci 5. ožujka 2020. godine upriličena je literarna večer Srednjoškolci sanjaju riječima na kojoj su učenici iščitavali svoje pjesničke i prozne uratke. Sudjelovalo je dvadesetak srednjoškolaca iz četiriju vinkovačkih srednjih škola: Gimnazije Matije Antuna Reljkovića, Tehničke škole Ruđera Boškovića, Veterinarske i zdravstvene škole dr. Andrije Štampara i Srednje strukovne škole Vinkovci. Našu su školu predstavljale učenice Marija Salić (1. a), Ema Knežević (4. a) i Iva Turkalj (4. a) kojima je mentorica Ivana Petričević, prof. Srednjoškolci su razmijenili svoje kreativne literarne radove i dokazali posjetiteljima da se pisanom riječju može savladati uobičajena svakodnevica. U programu su sudjelovali i učenici Glazbene škole Josipa Runjanina u Vinkovcima s mentoricom Petrom Marković, a moderatorica večeri bila je knjižničarka Željka Djeke.

Ivana Petričević, prof.