Edukacija znakovnog jezika u sklopu turističke skupine „Istraživači baštine“

        Sretni smo što smo i u ovoj školskoj godini ugostili predavačicu znakovnog jezika gospođu Željku V. u prostoru naše škole. Gospođa Željka je stručni komunikacijski posrednik i tumač je znakovnog jezika i sa zadovoljstvom je prihvatila poziv voditeljice Turističke skupine da održi još jedno predavanje.

        Dana 25.11. o.g. uživali smo u njezinom iznimno zanimljivom i interaktivnom predavanju o značaju i jedinstvenosti znakovnog jezika i o posebnoj pozitivnoj energiji kojom zrače djeca koja su  suočena sa određenim oblikom invaliditeta. Naša predavačica naglasila je da je rad sa takvom djecom inspirativan i nadahnjujući.  U konferencijskoj dvorani naše Škole učenici 4.a razreda i članovi naše turističke skupine „Istraživači baštine“ imali su priliku naučiti nove znakove koji će im  jednog dana zatrebati u komunikaciji sa gluhim i nagluhim osobama, bili oni u ulozi turističkog posjetitelja, vodiča ili uobičajenog sugovornika. Naučili smo pozdraviti, zahvaliti, reći svoje ime i mnoge druge znakove…

        Veselimo se ponovnom susretu!

Miljenka Vujeva