Svjetski dan jabuka

U suradnji s Poljoprivredo-šumarskom školom Vinkovci i ove godine obilježili smo svjetski Dan jabuka. Zašto je jabuka prozvana kraljicom voća, koliko je važna za naše zdravlje i na koje se načine može pripremati istražili su učenici i to prikazali na plakatima vođeni nastavnicom Helenom Vodom. Hotelsko turistički komercijalisti s nastavnicom Brankom Rimac pripremili su voćne dekoracije i degustaciju svježeg soka od jabuka i na taj način pokazali kako iskoristiti male jabuke, tj. industriju. Izložbeno prodajni štand s pitama, tartovima, savijačama i druge slastice priredili su naši slastičari s nastavnicama Ružicom Šošić i Dunjom Čuljak, a pažnju je privukla radionica Izrade vučenog tijesta na kojoj su mogli sudjelovati svi zainteresirani. Poljoprivredno šumarska škola prezentirala je različite vrste jabuka i njihove karakteristike, te imali prodaju čipsa do jabuka, jabučnog octa i jabuka.

Puno vrijednih ruku prema vlastitim mogućnostima sudjelovalo je u obilježavanju Dana jabuka, hvala svima i još samo JABUKA NA DAN…DOKTOR IZ KUĆE VAN !

                                                                                               Branka Rimac, ing.