Sve traženije zanimanje!

Ne biste nikada rekli, ali ponovno su neke „stare“ vještine sve više potrebne i sve više raste njihova potražnja!

Svakodnevno se susrećemo s pitanjima: „ Znaš li neku dobru krojačicu? Trebam za…“, „Imaš li nekoga tko bi mi mogao napraviti haljinu, onako kako je ja želim?“ ili „Nemamo više pravih i kvalitetnih krojača.“ itd. Jedna je gospođa izjavila kako ju njezino zanimanje (tekstilno) sada prehranjuje. Ima i izjava: „Zamisli, ona bakina mašina kupi prašinu, a ja ju ne znam pokrenuti, a tako bih htjela.“ ili „Znaš li možda gdje se održava tečaj krojenja i šivanja? To me jako zanima!“

Samo malo volje i ideja, praksa i stručna predavanja u Srednjoj strukovnoj školi, položeni naučnički ispit i evo obrtnika kojega čeka posao iz snova! Imamo moderno opremljenu radionicu, a radimo i na novom kurikulumu u koji se uključuje i računalna konstrukcija krojeva. Osim svih navedenih prednosti, vrlo je kreativno i nikada ne dosadi. Čeka vas i izdašna nepovratna stipendija. Ako želite napredovati, idete veći stupanj u istoj školi u zanimanju modni tehničar, a onda dalje možete upisati željeni fakultet. Naučit ćete izrađivati nove modne proizvode, a starima možete udahnuti dušu.

S nama možete ostvariti ono što želite! Dođite i upišite se za krojača!

Ljubica Kolarević, dipl. inž., savjetnica