Srednjoškolci sanjaju riječima

      U Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci 8. ožujka 2023. godine upriličen je literarni susret Srednjoškolci sanjaju riječima na kojemu su vinkovački srednjoškolci predstavili svoje literarne uratke. Sudjelovali su učenici iz Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci, Zdravstvene i veterinarske škole dr. Andrije Štampara Vinkovci, Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci i Srednje strukovne škole Vinkovci. Našu školu predstavile su učenice Lucija Perić (3. a, Domovina u akrostihu i Biti ili ne biti?!), Iva Šakić (3. a, Smiona udovica i Vatromet postojanja), Martina Maloševac (3. a, Hoće li biti bolje i Moć riječi) te Marijana Misir (4. a, Ljudi čudna srca i Povratak malim stopama). Učenicama je mentorica prof. Ivana Petričević. Program Srednjoškolci sanjaju riječima vodila je knjižničarka Tija Pažanin koja je iznimno sretna velikim odazivom srednjoškolaca.

       Učenici su ovim literarnim susretom bili dio programa u okviru Mjeseca hrvatskoga jezika te su pridonijeli veličanju pisane riječi i promicanju stvaralačkoga izražavanja.

Ivana Petričević, prof.