Sociologija: društvena istraživanja 2021.

Društvene znanosti u našoj školi nastojimo podučavati na drugačiji način: učenike se potiče na kritičko razmišljanje, aktivno istraživanje i propitivanje društvenih pojava koje oblikuju svakodnevni život.

Učenici 4.a razreda (turistička gimnazija) su u sklopu nastave Sociologije samostalno istraživali različite različite fenomene i problematiku društvene zbilje. Glavni glavne teme proučavanja ove godine su muškarci i moda: pokušali smo istražiti što je to muški identitet i što uopće znači biti pravi muškarac, te koje koje kozmetičke proizvode koriste muškarci. Uz to, aktualno pitanje je kako su se promijenili izlasci i druženja mladih tijekom koronakrize, te kako odijevanje u svečanim prilikama utječe na sliku o sebi.

Sve radove možete pogledati na poveznici.

man-3403180_1920