Recitatori sudionici svečanoga otvaranja školskih praktikuma

         U Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci 27. travnja 2023. godine održana je svečanost otvaranja školskih praktikuma u okviru RCK projekta. U prvom dijelu programa nazočnima su se obratili ravnatelj Srednje strukovne škole Vinkovci Domagoj Bujadinović, ravnatelj Ugostiteljsko-turističke škole Osijek i voditelj cjelokupnoga RCK projekta Andrej Kristek, pročelnica Upravnoga odjela društvenih djelatnosti Grada Vinkovaca Andrea Vinković i župan Vukovarko-srijemske županije Damir Dekanić, koji je ujedno i proglasio školske praktikume otvorenima.

         U drugom dijelu programa nastupili su profesori Glazbene škole Josipa Runjanina u Vinkovcima Petra Marković i  Dragan Begić te učenici Srednje strukovne škole Vinkovci. Kao recitatori predstavili su se učenici Nikolina Jakić (Današnji Satir) i Josip Jurković (Satir iliti podivljali čovik), a kao član Turističke skupine Mateo Jurković (lik Josipa Kozarca, mentorica Miljenka Vujeva). Učenica Ema Božić na samici je izvela slavonsku dionicu i time pridonijela tradicionalnom ozračju svečanosti.      

           Program je vodio recitator Antun Petrinović, a scenarij potpisuje prof. Ivana Petričević.

         Svečanim programom obilježili smo važnost otvaranja školskih praktikuma koji će zasigurno pridonijeti kvaliteti budućega nastavnog procesa s ciljem dobre pripreme mlađih naraštaja za tržište rada.

Voditeljica recitatorske skupine: Ivana Petričević, prof.