Recitatori kao štokavčići sudionici manifestacije Šokačka rič 20

          Znanstvena, književna i kulturna manifestacija Šokačka rič 20, voditeljice dr. sc. Anice Bilić, održana je 4. studenoga 2022. godine u Hotelu Slavonija s ciljem njegovanja slavonskoga dijalektalnog izražavanja. Dio manifestacije posvećen je mlađim naraštajima koji u programu Štokavčići  promiču vrijednosti slavonskoga izričaja.

           Ovogodišnji štokavčići  bili su članovi KUD-a „Slavko Mađer“ iz Cerića, KUD-a „Ivan Goran Kovačić“ iz Ivankova te učenici iz Osnovne škole „Vladimir Nazor“ iz Komletinaca, Tehničke škole Županja i Srednje strukovne škole Vinkovci.           

Srednju strukovnu školu Vinkovci predstavili su recitatori Nikolina Jakić (4. a) koja je kazivala stihove Današnji Satir koje je napisala učenica Iva Šakić (3. a) i Josip Jurković (2. e) koji je izveo monolog Satir iliti podivljali čovik autora Ivana Boždara. Učenike je pripremila profesorica Ivana Petričević.

          Učenici su svojom izvedbom doprinijeli očuvanju slavonskoga dijalektalnog izražavanja te potvrdili da i mlađe generacije mogu biti promicatelji zavičajnih govornih vrednota.

Ivana Petričević, prof.