Recitator Josip Jurković sudjelovao na promociji knjige autorice Mare Čović Pobijedimo strah zajedno

           U okviru 17. dana Matice hrvatske u Vukovarsko-srijemskoj županiji 13. listopada 2021. godine u dvorani vinkovačkoga Ogranka upriličena je promocija knjige umirovljene pedagoginje Mare Čović Pobijedimo strah zajedno. Ukoričeni rukopis predstavili su doc. dr. sc. Dražen Švagelj, urednica knjige Višnja Sorčik, specijalistica kliničke psihologije Ana Majdančić i autorica Mara Čović. Uz stručna mišljenja o knjizi i psihološka promišljanja navedenih sudionika u programu je sudjelovao i učenik recitator Josip Jurković (1. e) kojemu je mentorica prof. Ivana Petričević. Svojim smjelim iščitavanjem nazočne je uvukao u dječji svijet i približio strahove koji ih tište. Recitator Josip Jurković pročitao je tri kratke priče naslovljene U sendviču (Strah od gubitka roditeljske ljubavi), Imam jednu tajnu (Strah od prve ljubavi) i Ogledalo (Strah od ruganja).

          Ovim sudjelovanjem željeli smo osvijestiti vrijednost sugestivnoga iščitavanja pisane riječi kojom možemo pobijediti sve loše emocije pa i strah koji je lajtmotiv predstavljenoga rukopisa.

Ivana Petričević, prof.