Nastava na daljinu

Od ponedjeljka 16. 3. 2020. godine u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci je organizirana nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a zbog pojave COVID-19 virusa.

Nastava je organizirana u virtualnim učionicama na Microsoft Teams i Yammer platformi u sklopu Office 365. Korisnici mogu i direktno pristupiti platformi na portal.office.com. Učenici su dodani u svoje virtualne učionice.

Rasporedi emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa pogledajte ovdje.


Obrazujemo sljedeća zanimanja:

Krojač - JMO
Krojač se bavi izradom svih vrsta muških, ženskih i dječjih odjevnih predmeta. Njegov posao sastoji se od izrade kroja prema zadanim mjerama i modelu, odabira materijala, rezanja materijala prema šabloni, sortiranja i pripremanja skrojenih dijelova, sastavljanja skrojenih dijelova u konačni proizvod pomoću stroja za šivanje, stroja za porubljivanje i stroja za izradu rupica. Završne su faze prišivanje dugmadi te strojno ili ručno glačanje.
Saznaj više...
Modni tehničar
Modni tehničar samostalno i kao dio tima konstruira, modelira i izrađuje te promovira i prodaje odjevne, tekstilne i druge modne proizvode. Posao obavlja u industrijskim pogonima, obrtničkim radionicama, modnim salonima, prodavaonicama odjevnih, tekstilnih i drugih modnih proizvoda te u uredima.
Saznaj više...
Frizer - JMO
Frizer pruža usluge oblikovanja i njege kose te uređivanja brade i brkova klijenata.
Saznaj više...
Autolakirer - JMO
Autolakirer radi na poslovima zaštite, lakiranja i emajliranja proizvoda, kao što su automobili, metalni namještaj, različita kućišta i drugo.
Saznaj više...
Soboslikar-ličilac - JMO
Soboslikar-ličilac boja vanjske i unutarnje površine zgrada, oslikava i ukrašava trjemove, hodnike i stubišta, te liči drvene, metalne ili kamene dijelove građevina.
Saznaj više...
Kuhar - JMO i klasični
Kuhar priprema sve vrste toplih i hladnih jela, sastavlja dnevne i tjedne jelovnike te priprema jela po narudžbi.
Saznaj više...
Slastičar - JMO i klasični
Slastičar samostalno obavlja različite poslove, od naručivanja i pripreme sirovina i materijala za različite slastice, peciva i sladolede, do izrade konačnog proizvoda.
Saznaj više...
Konobar - JMO i klasični
Konobar poslužuje hranu i piće u ugostiteljskim objektima, priprema, održava i uređuje inventar ugostiteljskog objekta.
Saznaj više...
Hotelijersko turistički tehničar
Hotelijersko-turistički tehničar informira domaće i strane turiste o turističkoj ponudi, organizira putovanja i izlete, obavlja administrativne poslove vezane uz prijam i boravak gostiju te surađuje s drugim turističkim djelatnicima na organiziranju turističke ponude.
Saznaj više...
Turističko-hotelijeski komercijalist
Turističko-hotelijeski komercijalist obavlja razne poslove u ugostiteljskom gospodarstvu: organizira rad u kuhinji i restoranu, u industriji pripreme hrane i pića, brine o opremljenosti i inventaru turističkog objekta, dogovara i organizira domjenke, bankete, svečane ručkove i večere unutar i izvan objekta.
Saznaj više...
Previous
Next

Srednja strukovna škola Vinkovci

0
Nastavnika
0
Razrednih odjela
0
Učenika

Zašto odabrati našu školu?

 • Dobro planiranje nastave, učenja i poučavanja
 • Povezanost teorijske nastave i praktične nastave
 • Briga o učenicima, posebno učenicima s teškoćama u razvoju
 • Kvalitetan proces praćenja i vrednovanja učenika
 • Sudjelovanje na državnim i međunarodnim natjecanjima
 • Dobra opremljenost škole
 • Veliki broj nastavnika u zvanju mentora i savjetnika
 • Naglasak na cjeloživotnom učenju
 • Sudjelovanje u brojnim EU projektima
 • Razrađen školski preventivni program
 • Obilježavanje važnih datuma
 • Dan otvorenih vrata
 • Česte individualne konzultacije
 • Sudjelovanje u aktivnostima Grada i Županije

Planovi unaprijeđenja:

 • promocija obrtničkih zanimanja i stipendiranje učenika od strane Ministarstva gospodarstva obrta i poduzetništva.  
 • svi učenici prvih razreda u školskoj godini 2020./2021. koji su u 8. razredu imali prosjek veći od 3.0, a upisali su jedno od zanimanja: krojač, soboslikar-ličilac, autolakirer, kuhar, konobar, slastičar imaju pravo na stipendiju.
 • poticanje upisa učenika u deficitarna zanimanja zbog veće zapošljivosti. 
 • uključivanje u nove projekte vezane za praktičnu nastavu.
 • unaprijeđenje suradnje sa Obrtničkom komorom, Ministarstvom gospodarstva i poduzetništva
 • rad na projektu Centri kompetentnosti u području ugostiteljstva

Najnovije obavijesti

skriveno:

samo na kompu/tabletu (sa slikom):

21. listopada 2021.

Dan rječnika

20. listopada 2021.

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi

Dana 19.10.2021. u našoj se školi održala akcija dobrovoljnog darivanja krvi pod nazivom „Prvi put darujem krv!” namijenjena maturantima i djelatnicima triju škola. Zajednička je to akcija Srednje strukovne...
18. listopada 2021.

Svjetski dan kravate

Danas obilježavamo Svjetski dan kravate!Podsjećamo vas na radionicu koja počinje u 12 sati.P. S. Stavimo kravate i obilježimo njezin dan! 👔
18. listopada 2021.

Recitator Josip Jurković sudjelovao na promociji knjige autorice Mare Čović Pobijedimo strah zajedno

           U okviru 17. dana Matice hrvatske u Vukovarsko-srijemskoj županiji 13. listopada 2021. godine u dvorani vinkovačkoga Ogranka upriličena je promocija knjige umirovljene pedagoginje Mare Čović Pobijedimo strah zajedno....
12. listopada 2021.

Natječaj za popunu radnog mjesta

12. listopada 2021.

Radna odjeća 2021.

Radna odjeća za zanimanja kuhar, slastičar i turističko hotelijerski tehničar sortirano, upakirano i spremno za isporuku. http://www.srednjastrukovnaskolavinkovci.hr/wp-content/uploads/2021/10/radna-odjeca-2021-1.mp4 http://www.srednjastrukovnaskolavinkovci.hr/wp-content/uploads/2021/10/radna-odjeca-2021-2.mp4

samo na mobu (bez slike):

21. listopada 2021.

Dan rječnika

20. listopada 2021.

Akcija dobrovoljnog darivanja krvi

Dana 19.10.2021. u našoj se školi održala akcija dobrovoljnog darivanja krvi pod nazivom „Prvi put darujem krv!” namijenjena maturantima i djelatnicima triju škola. Zajednička je to akcija Srednje strukovne...
18. listopada 2021.

Svjetski dan kravate

Danas obilježavamo Svjetski dan kravate!Podsjećamo vas na radionicu koja počinje u 12 sati.P. S. Stavimo kravate i obilježimo njezin dan! 👔
18. listopada 2021.

Recitator Josip Jurković sudjelovao na promociji knjige autorice Mare Čović Pobijedimo strah zajedno

           U okviru 17. dana Matice hrvatske u Vukovarsko-srijemskoj županiji 13. listopada 2021. godine u dvorani vinkovačkoga Ogranka upriličena je promocija knjige umirovljene pedagoginje Mare Čović Pobijedimo strah zajedno....
12. listopada 2021.

Natječaj za popunu radnog mjesta

12. listopada 2021.

Radna odjeća 2021.

Radna odjeća za zanimanja kuhar, slastičar i turističko hotelijerski tehničar sortirano, upakirano i spremno za isporuku. http://www.srednjastrukovnaskolavinkovci.hr/wp-content/uploads/2021/10/radna-odjeca-2021-1.mp4 http://www.srednjastrukovnaskolavinkovci.hr/wp-content/uploads/2021/10/radna-odjeca-2021-2.mp4

CSS ID-ovi:

video
zanimanja
info
zasto

projekti
obavijesti
insta
kontakt

ovo je na računalu:
 • Vrh
 • Zanimanja
 • Upisi
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Obavijesti
 • Društvene mreže
 • Naši projekti
 • Kontakt
ovo je na mobu i tabletu:
 • Vrh
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Obavijesti
 • Društvene mreže
 • Naši projekti
 • Kontakt

Pratite nas na društvenim mrežama

Kontakt:

  Kako nas naći?

  Nikola Dujmović © 2021.

  Upisi u našu školu 2020.