Nastava na daljinu

Od ponedjeljka 16. 3. 2020. godine u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci je organizirana nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a zbog pojave COVID-19 virusa.

Nastava je organizirana u virtualnim učionicama na Microsoft Teams i Yammer platformi u sklopu Office 365. Korisnici mogu i direktno pristupiti platformi na portal.office.com. Učenici su dodani u svoje virtualne učionice.

Rasporedi emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa pogledajte ovdje.


Najnovije obavijesti

skriveno:

samo na kompu/tabletu (sa slikom):

30. srpnja 2020.

Lea Pajtak

Za dragu našu učenicu Leu Pajtak…Riječi, riječi, riječi. Teško da možemo naći riječi kojima možemo u ovome trenutku izreći ono što osjećamo. Gotovo je nemoguće. Nemoguće je zamisliti da Lein...
23. srpnja 2020.

Upisi u prvi razred srednje škole

Dragi učenici,upisi u prvi razred u našoj školi bit će od ponedjeljka 27.7.2020. do četvrtka 30.7.2020. u holu škole i to u vremenu: u ponedjeljak 27.7.2020. od 8:00 do...
17. srpnja 2020.

Popis udžbenika za šk. god. 2020./21.

Mole se učenici i roditelji da obrate pozornost na udžbenike stranih jezika. Različiti su udžbenici za različite stupnjeve učenja jezika, najbolje bi bilo pričekati početak školske godine gdje će...
15. srpnja 2020.

DRŽAVNA MATURA

20. srpnja 2020. u 12:00 KONAČNI REZULTATI ISPITA i do 14:59 zadnji rok za prijavu studijskih programa i promjenu liste prioriteta. da bi u 16:00 bile objavljene konačne rang...
7. srpnja 2020.

VIII. Rimski dani

U Vinkovcima 4. 7. 2020. u skladu s epidemiološkom situacijom vezano uz COVID-19 održana je kulturna i turistička manifestacija Rimski dani koja je trajala jedan dan, a ne kao...
3. srpnja 2020.

VIII. Rimski dani (tekstil)

VIII. Rimski dani u Vinkovcima i ove godine neće proći bez rimskih tunika od kojih su neke nastaleu Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci. Šivale su se u krojačkoj radionici po uzorku replike tunika iz rimskog doba. Tunike su napravljene iz prirodnog materijala s našivenim karakterističnim ornamentima iz onoga doba te tako u potpunosti dočaravaju odjevni rimski predmet. Aktiv tekstila
2. srpnja 2020.

Svjetski dan prava potrošača 2020.

U povodu Svjetskog dana prava potrošača 2020., koji se obilježava svake godine 15. ožujka, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, raspisalo je Natječaj...
17. lipnja 2020.

Poduzetništvo i marketing – reklamni plakati učenika

Zajedničkim radom učenike potičemo na samostalnost i odvažnost u turizmu i ugostiteljstvu. Promidžba proizvoda i usluga, inovativnost i kvaliteta, izravna komunikacija s klijentima i partnerima recept su za uspjeh...

samo na mobu (bez slike):

30. srpnja 2020.

Lea Pajtak

Za dragu našu učenicu Leu Pajtak…Riječi, riječi, riječi. Teško da možemo naći riječi kojima možemo u ovome trenutku izreći ono što osjećamo. Gotovo je nemoguće. Nemoguće je zamisliti da Lein...
23. srpnja 2020.

Upisi u prvi razred srednje škole

Dragi učenici,upisi u prvi razred u našoj školi bit će od ponedjeljka 27.7.2020. do četvrtka 30.7.2020. u holu škole i to u vremenu: u ponedjeljak 27.7.2020. od 8:00 do...
17. srpnja 2020.

Popis udžbenika za šk. god. 2020./21.

Mole se učenici i roditelji da obrate pozornost na udžbenike stranih jezika. Različiti su udžbenici za različite stupnjeve učenja jezika, najbolje bi bilo pričekati početak školske godine gdje će...
15. srpnja 2020.

DRŽAVNA MATURA

20. srpnja 2020. u 12:00 KONAČNI REZULTATI ISPITA i do 14:59 zadnji rok za prijavu studijskih programa i promjenu liste prioriteta. da bi u 16:00 bile objavljene konačne rang...
7. srpnja 2020.

VIII. Rimski dani

U Vinkovcima 4. 7. 2020. u skladu s epidemiološkom situacijom vezano uz COVID-19 održana je kulturna i turistička manifestacija Rimski dani koja je trajala jedan dan, a ne kao...
3. srpnja 2020.

VIII. Rimski dani (tekstil)

VIII. Rimski dani u Vinkovcima i ove godine neće proći bez rimskih tunika od kojih su neke nastaleu Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci. Šivale su se u krojačkoj radionici po uzorku replike tunika iz rimskog doba. Tunike su napravljene iz prirodnog materijala s našivenim karakterističnim ornamentima iz onoga doba te tako u potpunosti dočaravaju odjevni rimski predmet. Aktiv tekstila
2. srpnja 2020.

Svjetski dan prava potrošača 2020.

U povodu Svjetskog dana prava potrošača 2020., koji se obilježava svake godine 15. ožujka, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, raspisalo je Natječaj...
17. lipnja 2020.

Poduzetništvo i marketing – reklamni plakati učenika

Zajedničkim radom učenike potičemo na samostalnost i odvažnost u turizmu i ugostiteljstvu. Promidžba proizvoda i usluga, inovativnost i kvaliteta, izravna komunikacija s klijentima i partnerima recept su za uspjeh...

Srednja strukovna škola Vinkovci

Obrazujemo sljedeća zanimanja:

Krojač - JMO
Krojač se bavi izradom svih vrsta muških, ženskih i dječjih odjevnih predmeta. Njegov posao sastoji se od izrade kroja prema zadanim mjerama i modelu, odabira materijala, rezanja materijala prema šabloni, sortiranja i pripremanja skrojenih dijelova, sastavljanja skrojenih dijelova u konačni proizvod pomoću stroja za šivanje, stroja za porubljivanje i stroja za izradu rupica. Završne su faze prišivanje dugmadi te strojno ili ručno glačanje.
Saznaj više...
Modni tehničar
Modni tehničar samostalno i kao dio tima konstruira, modelira i izrađuje te promovira i prodaje odjevne, tekstilne i druge modne proizvode. Posao obavlja u industrijskim pogonima, obrtničkim radionicama, modnim salonima, prodavaonicama odjevnih, tekstilnih i drugih modnih proizvoda te u uredima.
Saznaj više...
Frizer - klasični i JMO
Frizer pruža usluge oblikovanja i njege kose te uređivanja brade i brkova klijenata.
Saznaj više...
Autolakirer - klasični i JMO
Autolakirer radi na poslovima zaštite, lakiranja i emajliranja proizvoda, kao što su automobili, metalni namještaj, različita kućišta i drugo.
Saznaj više...
Soboslikar-ličilac (JMO)
Soboslikar-ličilac boja vanjske i unutarnje površine zgrada, oslikava i ukrašava trjemove, hodnike i stubišta, te liči drvene, metalne ili kamene dijelove građevina.
Saznaj više...
Kuhar - klasični
Kuhar priprema sve vrste toplih i hladnih jela, sastavlja dnevne i tjedne jelovnike te priprema jela po narudžbi.
Saznaj više...
Slastičar - klasični
Slastičar samostalno obavlja različite poslove, od naručivanja i pripreme sirovina i materijala za različite slastice, peciva i sladolede, do izrade konačnog proizvoda.
Saznaj više...
Konobar - klasični
Konobar poslužuje hranu i piće u ugostiteljskim objektima, priprema, održava i uređuje inventar ugostiteljskog objekta.
Saznaj više...
Hotelijersko turistički tehničar
Hotelijersko-turistički tehničar informira domaće i strane turiste o turističkoj ponudi, organizira putovanja i izlete, obavlja administrativne poslove vezane uz prijam i boravak gostiju, te surađuje s drugim turističkim djelatnicima na organiziranju turističke ponude.
Saznaj više...
Turističko-hotelijeski komercijalist
Turističko-hotelijeski komercijalist obavlja razne poslove u ugostiteljskom gospodarstvu: organizira rad u kuhinji i restoranu, u industriji pripreme hrane i pića, brine o opremljenosti i inventaru turističkog objekta, dogovara i organizira domjenke, bankete, svečane ručkove i večere unutar i izvan objekta.
Saznaj više...
Previous
Next
0
Nastavnika
0
Razrednih odjela
0
Učenika

Zašto odabrati našu školu?

 • Dobro planiranje nastave, učenja i poučavanja
 • Povezanost teorijske nastave i praktične nastave
 • Briga o učenicima, posebno učenicima s teškoćama u razvoju
 • Kvalitetan proces praćenja i vrednovanja učenika
 • Sudjelovanje na državnim i međunarodnim natjecanjima
 • Dobra opremljenost škole
 • Veliki broj nastavnika u zvanju mentora i savjetnika
 • Naglasak na cjeloživotnom učenju
 • Sudjelovanje u brojnim EU projektima
 • Razrađen školski preventivni program
 • Obilježavanje važnih datuma
 • Dan otvorenih vrata
 • Česte individualne konzultacije
 • Sudjelovanje u aktivnostima Grada i Županije

Neki nedostaci:

Slabiji interes za upis u zanimanja u području tekstila i ostalih usluga. Iako, istaknuli bi kako smo pronašli dobar model oko upisa učenika u određena deficitarna zanimanja. Pokazalo se kako je održavanje radionica namijenjenih učenicima 8. razreda u području zanimanja od iznimne važnosti kao i direktan kontakt s učenicima. Osim toga, prednost predstavljaju i stipendije Ministarstva obrta i poduzetništva.  

Pratite nas na društvenim mrežama

CSS ID-ovi:

video
zanimanja
info
zasto

projekti
obavijesti
insta
kontakt

ovo je na računalu:
 • Obavijesti
 • Promotivni video
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Naši projekti
 • Društvene mreže
 • Kontakt
ovo je na mobu i tabletu:
 • Vrh stranice
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Naši projekti
 • Obavijesti
 • Društvene mreže
 • Kontakt

Kontakt:

Kako nas naći?

 • Srednja strukovna škola Vinkovci
 • Adresa: Stanka Vraza 15
 • Tajništvo: 032/354-618
 • Ravnatelj: 032/354-901
Nikola Dujmović © 2020.