Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta

U utorak 6. 2. 2024. u našoj školi obilježen je Dan sigurnijeg interneta. Povodom toga našim učenicima prvih i drugih razreda predstavnica Službe za prevenciju Policijske postaje Vinkovci Marina Škarica održala je interaktivno predavanje u okviru projekta WEB HEROJI na temu internetskih prevara i nasilja preko interneta. Više o samom projektu možete vidjeti na poveznici https://webheroj.hr/

Osim toga, učenici 3.a, 2.b i 2.c proveli su i online istraživanje o navikama, poteškoćama, iskustvima i informiranosti korisnika internetskih usluga u dobi od 15 do 18 godina. Neke od tema istraživanja su: utjecaj društvenih mreža na mentalno zdravlje mladih; sexting; uhođenje putem interneta (engl. cyberstalking); klevetanje (engl. denigration); lažno prikazivanje (engl. masquerade); izdvajanje (engl. exclusion) i online dating i ghosting. Prikupljene podatke su obradili te na temelju njih detektirali poteškoće i potrebe ispitanika po pitanju pojedine teme. U raspravama su ponudili i prijedloge preveniranja odnosno rješavanja uočenih problema. Svoje rezultate ispitivanja predstavili su na nastavi, a neka od najzanimljivijih saznanja prikazati ćemo i javno.

Meri Tomić i Stefanie Horvat