Erasmus+ project “Migrations in Europe”

Od 25. do 28. travnja 2022. godine bili smo domaćini  učenicima i nastavnicima škole College Les Colliberts iz mjesta Saint Michel en Lerm. Do ove suradnje došle je spletom okolnosti – mobilnost je bila predviđena u partnerskoj školi u Poljskoj, no kako je ta škola vrlo blizu granici s Ukrajinom iz sigurnosnih razloga susret je prebačen u Vinkovce.

Boravak naših gostiju osmislili smo kao spoj rada i zabave. U radnom dijelu učenici su u skupinama stvarali priče o migracijama pojedinih obitelji čije su priče na kreativan način predstavili kao muzejsku priču. Naime, završni proizvod ovog projekta jest Virtualni muzej migracija.

U zabavnom dijelu projektnog sastanka učenici su saznali o bogatoj povijesti Vinkovaca, poznatim Vinkovčankama i Vinkovčanima, o hrvatskim običajima, a tijekom izleta u Vukovar o Domovinskom ratu. O uspješnosti ove aktivnosti najbolje govore slike!