Županijska Smotra literarnog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2021.

Učenica 2. b razreda Dajana Barišić sudjelovala je literarnim izričajem Oluja na županijskoj Smotri literarnog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2021.

    Učenice naše škole natjecale su se u kategoriji literarnog i novinarskog izričaja Smotre LiDraNo. Na međuopćinskoj razinu Smotre sudjelovale su sljedeće učenice: Ema Božić (1. a) pjesmom Tjedan, Božica Nesek (2. a) pjesmom Umjetnik, Lana Herman (2. a) pjesmom Praznina, Ana Petrušić (2. a) novinarskim izrazom Novela od Stanca pod vodstvom mentorice Ivane Petričević, profesorice hrvatskoga jezika; učenice Dajana Barišić (2. b) pjesmom Oluja i Lovorka Peić (2. b) pjesmom Zemlja pustoši pod vodstvom mentorice Ivane Paulić, profesorice hrvatskoga jezika, te učenik David Gavrić (2. e) proznim tekstom Kad novac postane životni cilj pod vodstvom mentorice Jelene Ferić, profesorice hrvatskoga jezika.     

    Dana 19. ožujka 2021. godine održana je županijska razina Smotre literarnog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo u Tehničkoj školi Nikole Tesle u Vukovaru. Zbog pandemije koronavirusa, okrugli stol Smotre održan je online. Učenica 2. b razreda Dajana Barišić pozvana je na županijsku razinu Smotre što je izvrstan uspjeh s obzirom da se natjecala s učenicima gimnazijskih razreda.
    Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali u literarnom i novinarskom izričaju, a posebno Dajani na izvrsnom uspjehu uz želju da nastavi razvijati svoj poetski izričaj!

                                                                                                           Ivana Paulić, prof.