Zlatni Orion „Kup Sofijina srca“ slastičarsko natjecanje u sklopu projekta „VirtuOs“

3. 11. 2023. u Đakovu u Srednjoj strukovnoj školi Antuna Horvata Đakovo, u suradnji s RCK Osijek, a u sklopu projekta VirtuOs održalo se natjecanje Zlatni Orion u sklopu kojeg je bilo slastičarsko natjecanje u izradi pralina „Kup Sofijina srca“.
Učenice Srednje strukovne škole Vinkovci, zanimanja Slastičar: Lea Duda i Mirjana Vildman u jednom timu te Ružica Herman i Ana Glavaš u drugom timu su se natjecale s ostalih 7 timova iz drugih škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije u izradi pralina od tamne čokolade punjenih lješnjacima i višnjama. Učenice su vrlo uspješno odradile zadatak i dobile priznanja za sudjelovanje. Natjecanje je bilo revijalnog tipa bez ljestvice poretka, a za natjecanje ih je pripremala strukovna nastavnica slastičarstva Ružica Šošić.
Natjecanje je pratila poznata slastičarka iz Splita, vlasnica svima poznatog slastičarskog brenda „Oš kolač“, Tea Mamut.