Učenice od stare odjeće rade moderne odjevne predmete

Brza moda i hiperprodukcija nekvalitetnih odjevnih komada dovelo je do toga da skoro svi nosimo identičnu odjeću niske kvalitete kojoj je rok trajanja vrlo kratak. Kako bi doskočili tom problemu, učenice koje se školuju za Modnog tehničara u Strukovnoj školi Vinkovci svoj zanat uče na redizajniranju stare odjeće. Tako su nam predstavile neke svoje kreacije od starih komada odjeće, uglavnom iz devedesetih, kojima su dodale elemente kreirane od starih kravata. Cilj im je poslati poruku ljudima da ne kupuju novu odjeću, već da prekopaju svoje ormare i pronađu odjeću kojoj mogu udahnuti novi život. Projekt je sufinancirao Europski parlament u okviru programa subvencija Europskog parlamenta u području komunikacije. Europski parlament nije sudjelovao u njegovom pripremanju te ni na koji način nije odgovoran za sadržaj objavljenih vijesti.