Turistička skupina i oživljena povijest

Sve što pogledaš,
može postati bajka,
iz svega što dotakneš,
može se roditi priča.
Hans Christian Andersen

Dana 23. 3. 2021. u sklopu susreta turističke skupine „Istraživači baštine“ posjetila nas je Crna kraljica-Barbara Celjska.

O čemu se točno radi? S obzirom da u ožujku obilježavamo Svjetski dan pričanja priča, naša maturantica Petra Galović „oživjela“ je lik naše hrvatsko-ugarske kraljice Barbare Celjske, u narodu poznatije kao Crne kraljice.

Tijekom svog kreativnog  izlaganja Petra nas je upoznala sa životom, djelom i tragom koji je Crna kraljica ostavila na prostoru Hrvatske.

Jedan od ciljeva turističke skupine je razvijanje interaktivnog i participativnog (suradničkog) pristupa baštini i oživljavanje kulturnih resursa. Zahvaljujemo našoj Petri što nam je približila lik ove nadasve mistične i kontroverzne kraljice.

                                                                                                                              Miljenka Vujeva