Sve poštivam, svoje uživam!

Sunčanoga dana 6. svibnja 2024. učenici i nastavnici uključeni u projekt, bili su domaćini još jedne projektne aktivnosti. Program je vodila Marija Pranjić, učenica 3.a razreda, zanimanja Hotelijersko- turistički tehničar. Nakon uvodnog pozdrava i govora ravnatelja Domagoja Bujadinovića, nastupio je naš gost u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci, gdje nam je ravnateljica Vedrana Lugić rado ustupila dvoranu u kojoj smo ugostili dr.sc. Ivicu Matičevića.

Gospodin Matičević prepoznao je vrijednost našega projekta i iz Zagreba došao predstaviti odnose između okosnica našega projekta, Josipa Kosora i Stefana Zweiga. Koliko je njihov odnos pun intrige i dug nekoliko desetaka godina, nije nikoga ostavio ravnodušnim. Vrijedni učenici uključeni u projekt predstavili su i svoje spoznaje o već spomenutim piscima, te ih predstavili ispred velikog auditorija.

Obogaćeni za još jedno iskustvo nakon predavanja, učenici Turističke skupine, pod vodstvom kolegice Miljenke Vujeve, predstavili su naše Vinkovce dragim gostima iz Srednje strukovne škole Antuna Horvata Đakovo. Želja nam je bila upoznati sve prisutne sa ostalim poznatim Vinkovčanima, legendama i ljepotom našega kraja.

Zadnja turistička postaja bila je na Krnjašu, u Rodnoj kući Ivana Kozarca, gdje nam je srdačna gospođa Katarina Stanić predstavila Rodnu kuću, ali i podsjetila nas na uspješno odrađeni prošlogodišnji projekt naše škole, pod nazivom Slavonska krv.

Zahvaljujemo svima koji su izdvojili svoje vrijeme i nadogradili naš projekt!

Mentor projekta: Maja Vidić