Srednjoškolci sanjaju riječima

        U Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci 11. ožujka 2024. godine održana je literarna večer Srednjoškolci sanjaju riječima na kojoj su vinkovački srednjoškolci iščitavali literarne radove. Sudjelovalo je 14 učenika iz Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci, Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci, Zdravstvene i veterinarske škole dr. Andrije Štampara Vinkovci i Srednje strukovne škole Vinkovci. Našu školu predstavili su učenici: Nika Kristović,  (1. b, Čežnja i Idol), Luka Katić (1. g, Simbol ponosa i slave i Vječna sreća), pod mentorstvom prof. Ivane Paulić, Lora Valentić (1. a, Sloboda leptira i Pitanje bez odgovora), Martina Maloševac (4. a, Dva sjaja dukata i  Harmonija života), Iva Šakić (4. a, Materinski jezik roda moga i Svijet kukaca) i Božica Nesek (4. a, Kćeri i Oličenje predaka), pod mentorstvom prof. Ivane Petričević. Program Srednjoškolci sanjaju riječima vodila je knjižničarka Tija Pažanin.

       Ove godine učenici su prvi put imali prigodu ocijeniti svaki literarni rad i prema njihovu mišljenju pjesma Nike Kristović Idol dobila je naviše ocjene i time postala pobjednička pjesma.

      Čestitamo Niki i ostalim učenicima na sudjelovanju kojim su pridonijeli veličanju pisane riječi i promicanju stvaralačkoga izražavanja.

Ivana Petričević, prof.