Sociologija: društvena istraživanja 2020.

Društvene znanosti u našoj školi nastojimo podučavati na drugačiji način: učenike se potiče na kritičko razmišljanje, aktivno istraživanje i propitivanje društvenih pojava koje oblikuju svakodnevni život.

Učenici 4.a razreda (turistička gimnazija) su u sklopu nastave Sociologije samostalno istraživali različite različite fenomene i problematiku socijalne zbilje. Glavni problemi proučavanja ove godine su osobni doživljaj nove socijalne zbilje, te promjena osobnih navika uzrokovana globalnom pandemijom.

U prosincu smo posebnu pažnju i vrijeme posvetili upravo najranjivijima – našim djedovima i bakama. Njihovo neizmjerno životno iskustvo pruža nam jedinstvenu priliku za promatranje promjena u društvu i obitelji, ali i provođenje dragocjenog vremena zajedno.

Sve radove možete pogledati na poveznici.