Recitatorskom i literarnom riječju u Tradicijskom sokaku

     U okviru Tradicijskoga sokaka organiziranoga u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci 27. rujna 2023. godine upriličen je literarni kutak na temu Dva sjaja dukata, učenicima i profesorima radove su iščitale učenice 1. a razreda: Martina Barić, Lana Rađenović, Lora Valentić i Tonka Primorac te 4. a razreda: Iva Šakić, Martina Maloševac i Ema Božić.

     Literarni uradci izloženi su na prigodnom panou koji upotpunjuje likovni rad Jelene Matanić, učenice 3. e razreda. U recitatorskom dijelu sudjelovale su učenice Gabriela Breščaković (1. e), koja je kazivala pjesmu M. S. Mađera Kad dukati zagude i Ana Marošević (2. d), koja je izvela pjesmu Svatovska nepoznatoga autora. Učenicama literatima i recitatorima mentorica je prof. Ivana Petričević.

     Prigodno literarno stihovlje i recitatorski izričaj na organskom idiomu bio je uvod u predavanje Marka Sabljakovića, redatelja Svečanoga otvorenja Vinkovačkih jeseni, koji je učenike upoznao s tradicijskim vrijednostima našega kraja.