Projekt „Mala škola demokracije“

Za naše maturante ova godina donosi novine – uskoro će maturirati i dobit će pravo glasovanja. Na poziv Hrvatskog debatnog društva o važnosti ove građanske dužnosti naših je pet učenika učilo u sklopu projekta „Mala škole demokracije“. HDD je organizirao  projektnu aktivnost treninga za mlade u razdoblju od 26. do 29. veljače ove godine. Na treningu su sudjelovali učenici i učenice s Brača i iz Petrinje, a našu su školu predstavljali: Ana Šimunović, Ivan Smolčić i Mateo Jerković učenici 4.c razreda te Lucija Petrić i Martina Maloševac učenice 4.a, a koji ove godine prvi puta glasuju (eng. first-time voters). Kroz radionice i neformalne oblike učenja, sudionici treninga učili su o pojmu demokracije, oblicima demokracije, institucijama koje su važne u svakom demokratskom društvu, inicijativama građanskog društva, Europskom parlamentu, mogućnostima koje mladi imaju u Europskoj uniji. Zadnja aktivnost treninga bio je posjet Hrvatskomu saboru gdje su sudionici imali priliku razgovarati s Marijanom Puljak i Davorom Bernardićem. Zajedničko mišljenje svih sudionika jest potreba za što više ovakvih edukacija jer mladi ne znaju dovoljno o politici i mogućnostima koje im stoje na raspolaganju da bi postali aktivni građani društva u kojemu žive.

#Ambassadorschools #epas