Nastava na daljinu

Od ponedjeljka 16. 3. 2020. godine u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci je organizirana nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a zbog pojave COVID-19 virusa.

Nastava je organizirana u virtualnim učionicama na Microsoft Teams i Yammer platformi u sklopu Office 365. Korisnici mogu i direktno pristupiti platformi na portal.office.com. Učenici su dodani u svoje virtualne učionice.

Rasporedi emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa pogledajte ovdje.


Obrazujemo sljedeća zanimanja:

Krojač - JMO
Krojač se bavi izradom svih vrsta muških, ženskih i dječjih odjevnih predmeta. Njegov posao sastoji se od izrade kroja prema zadanim mjerama i modelu, odabira materijala, rezanja materijala prema šabloni, sortiranja i pripremanja skrojenih dijelova, sastavljanja skrojenih dijelova u konačni proizvod pomoću stroja za šivanje, stroja za porubljivanje i stroja za izradu rupica. Završne su faze prišivanje dugmadi te strojno ili ručno glačanje.
Saznaj više...
Modni tehničar
Modni tehničar samostalno i kao dio tima konstruira, modelira i izrađuje te promovira i prodaje odjevne, tekstilne i druge modne proizvode. Posao obavlja u industrijskim pogonima, obrtničkim radionicama, modnim salonima, prodavaonicama odjevnih, tekstilnih i drugih modnih proizvoda te u uredima.
Saznaj više...
Frizer - JMO
Frizer pruža usluge oblikovanja i njege kose te uređivanja brade i brkova klijenata.
Saznaj više...
Autolakirer - JMO
Autolakirer radi na poslovima zaštite, lakiranja i emajliranja proizvoda, kao što su automobili, metalni namještaj, različita kućišta i drugo.
Saznaj više...
Soboslikar-ličilac - JMO
Soboslikar-ličilac boja vanjske i unutarnje površine zgrada, oslikava i ukrašava trjemove, hodnike i stubišta, te liči drvene, metalne ili kamene dijelove građevina.
Saznaj više...
Kuhar - JMO i klasični
Kuhar priprema sve vrste toplih i hladnih jela, sastavlja dnevne i tjedne jelovnike te priprema jela po narudžbi.
Saznaj više...
Slastičar - JMO i klasični
Slastičar samostalno obavlja različite poslove, od naručivanja i pripreme sirovina i materijala za različite slastice, peciva i sladolede, do izrade konačnog proizvoda.
Saznaj više...
Konobar - JMO i klasični
Konobar poslužuje hranu i piće u ugostiteljskim objektima, priprema, održava i uređuje inventar ugostiteljskog objekta.
Saznaj više...
Hotelijersko turistički tehničar
Hotelijersko-turistički tehničar informira domaće i strane turiste o turističkoj ponudi, organizira putovanja i izlete, obavlja administrativne poslove vezane uz prijam i boravak gostiju te surađuje s drugim turističkim djelatnicima na organiziranju turističke ponude.
Saznaj više...
Turističko-hotelijeski komercijalist
Turističko-hotelijeski komercijalist obavlja razne poslove u ugostiteljskom gospodarstvu: organizira rad u kuhinji i restoranu, u industriji pripreme hrane i pića, brine o opremljenosti i inventaru turističkog objekta, dogovara i organizira domjenke, bankete, svečane ručkove i večere unutar i izvan objekta.
Saznaj više...
Previous
Next

Srednja strukovna škola Vinkovci

0
Nastavnika
0
Razrednih odjela
0
Učenika

Zašto odabrati našu školu?

 • Dobro planiranje nastave, učenja i poučavanja
 • Povezanost teorijske nastave i praktične nastave
 • Briga o učenicima, posebno učenicima s teškoćama u razvoju
 • Kvalitetan proces praćenja i vrednovanja učenika
 • Sudjelovanje na državnim i međunarodnim natjecanjima
 • Dobra opremljenost škole
 • Veliki broj nastavnika u zvanju mentora i savjetnika
 • Naglasak na cjeloživotnom učenju
 • Sudjelovanje u brojnim EU projektima
 • Razrađen školski preventivni program
 • Obilježavanje važnih datuma
 • Dan otvorenih vrata
 • Česte individualne konzultacije
 • Sudjelovanje u aktivnostima Grada i Županije

Planovi unaprijeđenja:

 • promocija obrtničkih zanimanja i stipendiranje učenika od strane Ministarstva gospodarstva obrta i poduzetništva.  
 • svi učenici prvih razreda u školskoj godini 2020./2021. koji su u 8. razredu imali prosjek veći od 3.0, a upisali su jedno od zanimanja: krojač, soboslikar-ličilac, autolakirer, kuhar, konobar, slastičar imaju pravo na stipendiju.
 • poticanje upisa učenika u deficitarna zanimanja zbog veće zapošljivosti. 
 • uključivanje u nove projekte vezane za praktičnu nastavu.
 • unaprijeđenje suradnje sa Obrtničkom komorom, Ministarstvom gospodarstva i poduzetništva
 • rad na projektu Centri kompetentnosti u području ugostiteljstva

Najnovije obavijesti

skriveno:

samo na kompu/tabletu (sa slikom):

18. studenoga 2020.

Izrada maskica

Ove kvalitetne pamučne maske s vezenim logoom izradile su vrijedne ruke naših učenika krojača i modnih tehničara.Hrvatsko ratno zrakoplovstvoMinistarstvo unutarnjih poslova
16. studenoga 2020.

Svjetski dan šećerne bolesti

U utorak 10. studenog kuhari 2.e i nastavnica Marija Bošnjak obilježili su svjetski dan šećerne bolesti. Tom prigodom su prigotovili slana i slatka jela te napitke prilagođena dijabetičarskoj prehrani....
13. studenoga 2020.

Recitatorica Larisa Matić kao sudionica priredbe Štokavčići (Šokačka rič 18)

U okviru znanstvene i kulturne manifestacije Šokačka rič 18, autorice i voditeljice projekta prof. dr. sc. Anice Bilić, 6. studenoga 2020. godine upriličena je priredba naslovljena Štokavčići. S obzirom...
6. studenoga 2020.

Odluke i testiranja

Odluka-nastavnik praktične nastave u tekstilu Pogledaj ovu odluku Odluka-nastavnik stručnih predmeta u tekstilu Pogledaj ovu odluku Odluka-suradnik u nastavi Pogledaj ovu odluku Testiranje – engleski jezik Pogledaj više o...
22. listopada 2020.

Natječaj za zasnivanje radnog odnosa

30. rujna 2020.

Dani kruha u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci

rujna 2020. g. obilježen je Dan kruha u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci. Unatoč posebnoj situaciji vezano za epidemiju Covid – 19 učenici pomoćni kuhari i slastičari prvog i trećeg...
29. rujna 2020.

Testiranje za pomoćnika u nastavi

25. rujna 2020.

Tjedan znakovnog jezika 23. 9.

Turistička skupina „Istraživači baštine“ počela je sa svojim aktivnostima u novoj školskoj godini obilježavanjem Međunarodnog dana znakovnih jezika. Ovaj dan obilježava se u sklopu Međunarodnog tjedna gluhih, koji se...

samo na mobu (bez slike):

18. studenoga 2020.

Izrada maskica

Ove kvalitetne pamučne maske s vezenim logoom izradile su vrijedne ruke naših učenika krojača i modnih tehničara.Hrvatsko ratno zrakoplovstvoMinistarstvo unutarnjih poslova
16. studenoga 2020.

Svjetski dan šećerne bolesti

U utorak 10. studenog kuhari 2.e i nastavnica Marija Bošnjak obilježili su svjetski dan šećerne bolesti. Tom prigodom su prigotovili slana i slatka jela te napitke prilagođena dijabetičarskoj prehrani....
13. studenoga 2020.

Recitatorica Larisa Matić kao sudionica priredbe Štokavčići (Šokačka rič 18)

U okviru znanstvene i kulturne manifestacije Šokačka rič 18, autorice i voditeljice projekta prof. dr. sc. Anice Bilić, 6. studenoga 2020. godine upriličena je priredba naslovljena Štokavčići. S obzirom...
6. studenoga 2020.

Odluke i testiranja

Odluka-nastavnik praktične nastave u tekstilu Pogledaj ovu odluku Odluka-nastavnik stručnih predmeta u tekstilu Pogledaj ovu odluku Odluka-suradnik u nastavi Pogledaj ovu odluku Testiranje – engleski jezik Pogledaj više o...
22. listopada 2020.

Natječaj za zasnivanje radnog odnosa

30. rujna 2020.

Dani kruha u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci

rujna 2020. g. obilježen je Dan kruha u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci. Unatoč posebnoj situaciji vezano za epidemiju Covid – 19 učenici pomoćni kuhari i slastičari prvog i trećeg...
29. rujna 2020.

Testiranje za pomoćnika u nastavi

25. rujna 2020.

Tjedan znakovnog jezika 23. 9.

Turistička skupina „Istraživači baštine“ počela je sa svojim aktivnostima u novoj školskoj godini obilježavanjem Međunarodnog dana znakovnih jezika. Ovaj dan obilježava se u sklopu Međunarodnog tjedna gluhih, koji se...

CSS ID-ovi:

video
zanimanja
info
zasto

projekti
obavijesti
insta
kontakt

ovo je na računalu:
 • Vrh
 • Zanimanja
 • Upisi
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Obavijesti
 • Društvene mreže
 • Naši projekti
 • Kontakt
ovo je na mobu i tabletu:
 • Vrh
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Obavijesti
 • Društvene mreže
 • Naši projekti
 • Kontakt

Pratite nas na društvenim mrežama

Kontakt:

  Kako nas naći?

  Nikola Dujmović © 2020.

  Upisi u našu školu 2020.