Nastava na daljinu

Od ponedjeljka 16. 3. 2020. godine u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci je organizirana nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a zbog pojave COVID-19 virusa.

Nastava je organizirana u virtualnim učionicama na Microsoft Teams i Yammer platformi u sklopu Office 365. Korisnici mogu i direktno pristupiti platformi na portal.office.com. Učenici su dodani u svoje virtualne učionice.

Rasporedi emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa pogledajte ovdje.


Najnovije obavijesti

skriveno:

samo na kompu/tabletu (sa slikom):

15. siječnja 2021.

Početak drugog polugodišta

Dragi učenici,u ponedjeljak (18. siječnja 2021.) započinje 2. polugodište i to po R2 rasporedu (1. sat počinje u 8 sati). 👩‍🏫 Nastavu uživo, tj. u školi imaju sljedeći razredi:...
15. siječnja 2021.

Obavijest o rezultatima natječaja

8. siječnja 2021.

Poziv na razgovor

5. siječnja 2021.

Plan klasifikacijskih oznaka

31. prosinca 2020.

Izmjena Odluke – voditelj-ica računovodstva

30. prosinca 2020.

Odluke o testiranju

Odluka o testiranju za radno mjesto nastavnik-ica stručnih predmeta u sektoru turizam i ugostiteljstvo Preuzmi (Odluka-o-testiranju-za-radno-mjesto-nastavnik-ica-strucnih-predmeta-u-sektoru-turizam-i-ugostiteljstvo.pdf, 585KB) Odluka o testiranju za radno mjesto voditelj-ica računovodstva Preuzmi (Odluka-o-testiranju-za-radno-mejsto-voditelj-ica-racunovodstva.pdf, 1.23MB)
23. prosinca 2020.

Politika: društvena istraživanja 2020.

U našoj školi društvene znanosti nastojimo podučavati na drugačiji način: učenike se potiče na kritičko razmišljanje, aktivno istraživanje i propitivanje društvenih pojava koje oblikuju svakodnevni život. Učenici 3.a razreda...
23. prosinca 2020.

Sociologija: društvena istraživanja 2020.

Društvene znanosti u našoj školi nastojimo podučavati na drugačiji način: učenike se potiče na kritičko razmišljanje, aktivno istraživanje i propitivanje društvenih pojava koje oblikuju svakodnevni život. Učenici 4.a razreda...
23. prosinca 2020.

Dani hrvatskog kulinarstva, online izdanje

S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju izazvanu koronavirusom (COVID-19), ovogodišnji Dani hrvatskog kulinarstva održani su online. Kuhari i slastičari mogli su birati između 13 različitih kategorija u kojima se...
17. prosinca 2020.

Čestitka od učenika frizera

http://www.srednjastrukovnaskolavinkovci.hr/wp-content/uploads/2020/12/Frizeri-bozicna.mp3

samo na mobu (bez slike):

15. siječnja 2021.

Početak drugog polugodišta

Dragi učenici,u ponedjeljak (18. siječnja 2021.) započinje 2. polugodište i to po R2 rasporedu (1. sat počinje u 8 sati). 👩‍🏫 Nastavu uživo, tj. u školi imaju sljedeći razredi:...
15. siječnja 2021.

Obavijest o rezultatima natječaja

8. siječnja 2021.

Poziv na razgovor

5. siječnja 2021.

Plan klasifikacijskih oznaka

31. prosinca 2020.

Izmjena Odluke – voditelj-ica računovodstva

30. prosinca 2020.

Odluke o testiranju

Odluka o testiranju za radno mjesto nastavnik-ica stručnih predmeta u sektoru turizam i ugostiteljstvo Preuzmi (Odluka-o-testiranju-za-radno-mjesto-nastavnik-ica-strucnih-predmeta-u-sektoru-turizam-i-ugostiteljstvo.pdf, 585KB) Odluka o testiranju za radno mjesto voditelj-ica računovodstva Preuzmi (Odluka-o-testiranju-za-radno-mejsto-voditelj-ica-racunovodstva.pdf, 1.23MB)
23. prosinca 2020.

Politika: društvena istraživanja 2020.

U našoj školi društvene znanosti nastojimo podučavati na drugačiji način: učenike se potiče na kritičko razmišljanje, aktivno istraživanje i propitivanje društvenih pojava koje oblikuju svakodnevni život. Učenici 3.a razreda...
23. prosinca 2020.

Sociologija: društvena istraživanja 2020.

Društvene znanosti u našoj školi nastojimo podučavati na drugačiji način: učenike se potiče na kritičko razmišljanje, aktivno istraživanje i propitivanje društvenih pojava koje oblikuju svakodnevni život. Učenici 4.a razreda...
23. prosinca 2020.

Dani hrvatskog kulinarstva, online izdanje

S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju izazvanu koronavirusom (COVID-19), ovogodišnji Dani hrvatskog kulinarstva održani su online. Kuhari i slastičari mogli su birati između 13 različitih kategorija u kojima se...
17. prosinca 2020.

Čestitka od učenika frizera

http://www.srednjastrukovnaskolavinkovci.hr/wp-content/uploads/2020/12/Frizeri-bozicna.mp3

Srednja strukovna škola Vinkovci

Obrazujemo sljedeća zanimanja:

Krojač - JMO
Krojač se bavi izradom svih vrsta muških, ženskih i dječjih odjevnih predmeta. Njegov posao sastoji se od izrade kroja prema zadanim mjerama i modelu, odabira materijala, rezanja materijala prema šabloni, sortiranja i pripremanja skrojenih dijelova, sastavljanja skrojenih dijelova u konačni proizvod pomoću stroja za šivanje, stroja za porubljivanje i stroja za izradu rupica. Završne su faze prišivanje dugmadi te strojno ili ručno glačanje.
Saznaj više...
Modni tehničar
Modni tehničar samostalno i kao dio tima konstruira, modelira i izrađuje te promovira i prodaje odjevne, tekstilne i druge modne proizvode. Posao obavlja u industrijskim pogonima, obrtničkim radionicama, modnim salonima, prodavaonicama odjevnih, tekstilnih i drugih modnih proizvoda te u uredima.
Saznaj više...
Frizer - klasični i JMO
Frizer pruža usluge oblikovanja i njege kose te uređivanja brade i brkova klijenata.
Saznaj više...
Autolakirer - klasični i JMO
Autolakirer radi na poslovima zaštite, lakiranja i emajliranja proizvoda, kao što su automobili, metalni namještaj, različita kućišta i drugo.
Saznaj više...
Soboslikar-ličilac (JMO)
Soboslikar-ličilac boja vanjske i unutarnje površine zgrada, oslikava i ukrašava trjemove, hodnike i stubišta, te liči drvene, metalne ili kamene dijelove građevina.
Saznaj više...
Kuhar - klasični
Kuhar priprema sve vrste toplih i hladnih jela, sastavlja dnevne i tjedne jelovnike te priprema jela po narudžbi.
Saznaj više...
Slastičar - klasični
Slastičar samostalno obavlja različite poslove, od naručivanja i pripreme sirovina i materijala za različite slastice, peciva i sladolede, do izrade konačnog proizvoda.
Saznaj više...
Konobar - klasični
Konobar poslužuje hranu i piće u ugostiteljskim objektima, priprema, održava i uređuje inventar ugostiteljskog objekta.
Saznaj više...
Hotelijersko turistički tehničar
Hotelijersko-turistički tehničar informira domaće i strane turiste o turističkoj ponudi, organizira putovanja i izlete, obavlja administrativne poslove vezane uz prijam i boravak gostiju, te surađuje s drugim turističkim djelatnicima na organiziranju turističke ponude.
Saznaj više...
Turističko-hotelijeski komercijalist
Turističko-hotelijeski komercijalist obavlja razne poslove u ugostiteljskom gospodarstvu: organizira rad u kuhinji i restoranu, u industriji pripreme hrane i pića, brine o opremljenosti i inventaru turističkog objekta, dogovara i organizira domjenke, bankete, svečane ručkove i večere unutar i izvan objekta.
Saznaj više...
Previous
Next
0
Nastavnika
0
Razrednih odjela
0
Učenika

Zašto odabrati našu školu?

 • Dobro planiranje nastave, učenja i poučavanja
 • Povezanost teorijske nastave i praktične nastave
 • Briga o učenicima, posebno učenicima s teškoćama u razvoju
 • Kvalitetan proces praćenja i vrednovanja učenika
 • Sudjelovanje na državnim i međunarodnim natjecanjima
 • Dobra opremljenost škole
 • Veliki broj nastavnika u zvanju mentora i savjetnika
 • Naglasak na cjeloživotnom učenju
 • Sudjelovanje u brojnim EU projektima
 • Razrađen školski preventivni program
 • Obilježavanje važnih datuma
 • Dan otvorenih vrata
 • Česte individualne konzultacije
 • Sudjelovanje u aktivnostima Grada i Županije

Neki nedostaci:

Slabiji interes za upis u zanimanja u području tekstila i ostalih usluga. Iako, istaknuli bi kako smo pronašli dobar model oko upisa učenika u određena deficitarna zanimanja. Pokazalo se kako je održavanje radionica namijenjenih učenicima 8. razreda u području zanimanja od iznimne važnosti kao i direktan kontakt s učenicima. Osim toga, prednost predstavljaju i stipendije Ministarstva obrta i poduzetništva.  

Pratite nas na društvenim mrežama

CSS ID-ovi:

video
zanimanja
info
zasto

projekti
obavijesti
insta
kontakt

ovo je na računalu:
 • Obavijesti
 • Promotivni video
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Naši projekti
 • Društvene mreže
 • Kontakt
ovo je na mobu i tabletu:
 • Vrh stranice
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Naši projekti
 • Obavijesti
 • Društvene mreže
 • Kontakt

Kontakt:

  Kako nas naći?

  Nikola Dujmović © 2020.