Nastava na daljinu

Od ponedjeljka 16. 3. 2020. godine u Srednjoj strukovnoj školi Vinkovci je organizirana nastava na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a zbog pojave COVID-19 virusa.

Nastava je organizirana u virtualnim učionicama na Microsoft Teams i Yammer platformi u sklopu Office 365. Korisnici mogu i direktno pristupiti platformi na portal.office.com. Učenici su dodani u svoje virtualne učionice.

Rasporedi emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa pogledajte ovdje.


Najnovije obavijesti

skriveno:

samo na kompu/tabletu (sa slikom):

7. lipnja 2021.

11. Proljetna škola fizike

Dana 5. lipnja 2021. održana je 11. Proljetna škola fizike u Muzeju vučedolske kulture Vukovar. Gosti predavači bili su dr. sc. Saša Ceci, Institut Ruđer Bošković Zagreb, predavanje „Šašava...
31. svibnja 2021.

Edukacije učenika u vinkovačkim gospodarskim subjektima

Edukacije učenika u vinkovačkim gospodarskim subjektima u sklopu projekta Veni, vidi, celebratur! Održane su edukacije za učenike u sklopu projekta Veni, vidi, celebratur! te suradnja s gospodarskim subjektima za...
31. svibnja 2021.

Odluka o polaganju naučničkog ispita

30. svibnja 2021.

Poduzetništvo i marketing – reklamni plakati učenika 2020./2021.

Zajedničkim radom učenike potičemo na samostalnost i odvažnost u turizmu i ugostiteljstvu. Promidžba proizvoda i usluga, inovativnost i kvaliteta, izravna komunikacija s klijentima i partnerima recept su za uspjeh...
28. svibnja 2021.

Posjeta Agenciji za razvoj i investicije grada Vinkovaca Via

U sklopu projekta Veni, vidi, celebratur! učenici Srednje strukovne škole Vinkovci, zanimanja hotelijersko-turistički komercijalist, frizer, krojač te učenici Drvodjelsko- tehničke škole Vinkovci, smjera restaurator te njihove mentorice, posjetili su...
27. svibnja 2021.

Uspostavljena VirtuOS francuska veza – osigurana edukacija nastavnicima i mentorima

Posjet s kojim je počela suradnja s najprestižnijom vinskom europskom regijom potpisivanjem ugovora o suradnji i pružanju usluga stručnog usavršavanja nastavnika i mentora, završio je vrhunskom prezentacijom enogastronomske i...
25. svibnja 2021.

Međužupanijsko natjecanje iz daktilografije

Unatoč izazovnim vremenima 20. 5. 2021. godine održano je i Međužupanijsko natjecanje iz daktilografije u organizaciji Ekonomske škole „Braća Radić“ Đakovo. Učenici su sudjelovali zbog epidemiološke situacije online iz...
25. svibnja 2021.

Zlatovez – biser slavonske baštine

U sklopu rada Turističke skupine održana je u srijedu 19. 5. 2021. godine trosatna radionica izrade zlatoveza u dvorištu naše škole. S obzirom da je zlatovez nezaobilazni biser slavonske...
18. svibnja 2021.

Moda sedamdesetih

Sedamdesete godine prošlog stoljeća, po pitanju odijevanja, mnogi nazivaju “desetljećem lošeg ukusa” zbog mnoštva svjetlucave odjeće, osobito na sceni, osebujnim frizurama, cipelama s platformom te zvonolikim hlačama. Društvo je...
18. svibnja 2021.

Literarni radovi Petre Stojić i Ane Petrušić nagrađeni na državnom natjecanju Europa u školi 2021.

            Europa u školi nacionalno je natjecanje za učenike i mladež koje Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska ove godine dvadeset i sedmi put organizira na području Republike...

samo na mobu (bez slike):

7. lipnja 2021.

11. Proljetna škola fizike

Dana 5. lipnja 2021. održana je 11. Proljetna škola fizike u Muzeju vučedolske kulture Vukovar. Gosti predavači bili su dr. sc. Saša Ceci, Institut Ruđer Bošković Zagreb, predavanje „Šašava...
31. svibnja 2021.

Edukacije učenika u vinkovačkim gospodarskim subjektima

Edukacije učenika u vinkovačkim gospodarskim subjektima u sklopu projekta Veni, vidi, celebratur! Održane su edukacije za učenike u sklopu projekta Veni, vidi, celebratur! te suradnja s gospodarskim subjektima za...
31. svibnja 2021.

Odluka o polaganju naučničkog ispita

30. svibnja 2021.

Poduzetništvo i marketing – reklamni plakati učenika 2020./2021.

Zajedničkim radom učenike potičemo na samostalnost i odvažnost u turizmu i ugostiteljstvu. Promidžba proizvoda i usluga, inovativnost i kvaliteta, izravna komunikacija s klijentima i partnerima recept su za uspjeh...
28. svibnja 2021.

Posjeta Agenciji za razvoj i investicije grada Vinkovaca Via

U sklopu projekta Veni, vidi, celebratur! učenici Srednje strukovne škole Vinkovci, zanimanja hotelijersko-turistički komercijalist, frizer, krojač te učenici Drvodjelsko- tehničke škole Vinkovci, smjera restaurator te njihove mentorice, posjetili su...
27. svibnja 2021.

Uspostavljena VirtuOS francuska veza – osigurana edukacija nastavnicima i mentorima

Posjet s kojim je počela suradnja s najprestižnijom vinskom europskom regijom potpisivanjem ugovora o suradnji i pružanju usluga stručnog usavršavanja nastavnika i mentora, završio je vrhunskom prezentacijom enogastronomske i...
25. svibnja 2021.

Međužupanijsko natjecanje iz daktilografije

Unatoč izazovnim vremenima 20. 5. 2021. godine održano je i Međužupanijsko natjecanje iz daktilografije u organizaciji Ekonomske škole „Braća Radić“ Đakovo. Učenici su sudjelovali zbog epidemiološke situacije online iz...
25. svibnja 2021.

Zlatovez – biser slavonske baštine

U sklopu rada Turističke skupine održana je u srijedu 19. 5. 2021. godine trosatna radionica izrade zlatoveza u dvorištu naše škole. S obzirom da je zlatovez nezaobilazni biser slavonske...
18. svibnja 2021.

Moda sedamdesetih

Sedamdesete godine prošlog stoljeća, po pitanju odijevanja, mnogi nazivaju “desetljećem lošeg ukusa” zbog mnoštva svjetlucave odjeće, osobito na sceni, osebujnim frizurama, cipelama s platformom te zvonolikim hlačama. Društvo je...
18. svibnja 2021.

Literarni radovi Petre Stojić i Ane Petrušić nagrađeni na državnom natjecanju Europa u školi 2021.

            Europa u školi nacionalno je natjecanje za učenike i mladež koje Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska ove godine dvadeset i sedmi put organizira na području Republike...

Srednja strukovna škola Vinkovci

Obrazujemo sljedeća zanimanja:

Krojač - JMO
Krojač se bavi izradom svih vrsta muških, ženskih i dječjih odjevnih predmeta. Njegov posao sastoji se od izrade kroja prema zadanim mjerama i modelu, odabira materijala, rezanja materijala prema šabloni, sortiranja i pripremanja skrojenih dijelova, sastavljanja skrojenih dijelova u konačni proizvod pomoću stroja za šivanje, stroja za porubljivanje i stroja za izradu rupica. Završne su faze prišivanje dugmadi te strojno ili ručno glačanje.
Saznaj više...
Modni tehničar
Modni tehničar samostalno i kao dio tima konstruira, modelira i izrađuje te promovira i prodaje odjevne, tekstilne i druge modne proizvode. Posao obavlja u industrijskim pogonima, obrtničkim radionicama, modnim salonima, prodavaonicama odjevnih, tekstilnih i drugih modnih proizvoda te u uredima.
Saznaj više...
Frizer - klasični i JMO
Frizer pruža usluge oblikovanja i njege kose te uređivanja brade i brkova klijenata.
Saznaj više...
Autolakirer - klasični i JMO
Autolakirer radi na poslovima zaštite, lakiranja i emajliranja proizvoda, kao što su automobili, metalni namještaj, različita kućišta i drugo.
Saznaj više...
Soboslikar-ličilac (JMO)
Soboslikar-ličilac boja vanjske i unutarnje površine zgrada, oslikava i ukrašava trjemove, hodnike i stubišta, te liči drvene, metalne ili kamene dijelove građevina.
Saznaj više...
Kuhar - klasični
Kuhar priprema sve vrste toplih i hladnih jela, sastavlja dnevne i tjedne jelovnike te priprema jela po narudžbi.
Saznaj više...
Slastičar - klasični
Slastičar samostalno obavlja različite poslove, od naručivanja i pripreme sirovina i materijala za različite slastice, peciva i sladolede, do izrade konačnog proizvoda.
Saznaj više...
Konobar - klasični
Konobar poslužuje hranu i piće u ugostiteljskim objektima, priprema, održava i uređuje inventar ugostiteljskog objekta.
Saznaj više...
Hotelijersko turistički tehničar
Hotelijersko-turistički tehničar informira domaće i strane turiste o turističkoj ponudi, organizira putovanja i izlete, obavlja administrativne poslove vezane uz prijam i boravak gostiju, te surađuje s drugim turističkim djelatnicima na organiziranju turističke ponude.
Saznaj više...
Turističko-hotelijeski komercijalist
Turističko-hotelijeski komercijalist obavlja razne poslove u ugostiteljskom gospodarstvu: organizira rad u kuhinji i restoranu, u industriji pripreme hrane i pića, brine o opremljenosti i inventaru turističkog objekta, dogovara i organizira domjenke, bankete, svečane ručkove i večere unutar i izvan objekta.
Saznaj više...
Previous
Next
0
Nastavnika
0
Razrednih odjela
0
Učenika

Zašto odabrati našu školu?

 • Dobro planiranje nastave, učenja i poučavanja
 • Povezanost teorijske nastave i praktične nastave
 • Briga o učenicima, posebno učenicima s teškoćama u razvoju
 • Kvalitetan proces praćenja i vrednovanja učenika
 • Sudjelovanje na državnim i međunarodnim natjecanjima
 • Dobra opremljenost škole
 • Veliki broj nastavnika u zvanju mentora i savjetnika
 • Naglasak na cjeloživotnom učenju
 • Sudjelovanje u brojnim EU projektima
 • Razrađen školski preventivni program
 • Obilježavanje važnih datuma
 • Dan otvorenih vrata
 • Česte individualne konzultacije
 • Sudjelovanje u aktivnostima Grada i Županije

Neki nedostaci:

Slabiji interes za upis u zanimanja u području tekstila i ostalih usluga. Iako, istaknuli bi kako smo pronašli dobar model oko upisa učenika u određena deficitarna zanimanja. Pokazalo se kako je održavanje radionica namijenjenih učenicima 8. razreda u području zanimanja od iznimne važnosti kao i direktan kontakt s učenicima. Osim toga, prednost predstavljaju i stipendije Ministarstva obrta i poduzetništva.  

Pratite nas na društvenim mrežama

No posts found

CSS ID-ovi:

video
zanimanja
info
zasto

projekti
obavijesti
insta
kontakt

ovo je na računalu:
 • Obavijesti
 • Promotivni video
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Naši projekti
 • Društvene mreže
 • Kontakt
ovo je na mobu i tabletu:
 • Vrh stranice
 • Zanimanja
 • Škola u brojevima
 • Zašto mi?
 • Naši projekti
 • Obavijesti
 • Društvene mreže
 • Kontakt

Kontakt:

  Kako nas naći?

  Nikola Dujmović © 2021.