Obilježena je Godina Marka Marulića i u našoj školi

    Prije petsto godina, 13. kolovoza 1521., otisnuti su prvi primjerci libra Marka Marulića Splićanina, u kom se uzdarži ištorija svete udovice Judit u versih harvacki složena.

Danas taj libar, prvo umjetničko književno djelo na hrvatskome jeziku, jednostavno nazivamo Marulićevom Juditom.

    Vlada Republike Hrvatske 2021. godinu proglasila je Godinom čitanja, a Hrvatski sabor i Godinom Marka Marulića.

    Dana 15. prosinca 2021. u našoj je školi obilježena Godina Marka Marulića u sljedećim aktivnostima: izradom prezentacije, izradom stripa, izradom portreta i literarnim izričajem.
    Učenice 3. b razreda Dajana Barišić, Nikol Ćosić, Valentina Perikić i Anja Rogić izradile su prezentacije pod mentorstvom prof. hrvatskoga jezika Ivane Paulić o sljedećim temama: Marulićevo stvaralaštvo, Značenje Judite za hrvatski jezik, Značajne žene u Bibliji, Značajne žene tijekom povijesti, Stil odijevanja u Juditino doba te Umjetnička djela inspirirana Juditom.
    Literarni izričaj na temu Judita danas poetski su napisali i čitali učenici 2. a razreda Mia Kovačević (Judita danas), Lucija Perić (Judita), Leon Matić (Judita) i Iva Šakić (Judita), učenice 3. a razreda Marijana Misir (Svevremenska Judita) i Ana Petrušić (Žena s porukom) te učenica 2.e razreda Nikolina Mrkonjić (Judita danas) pod mentorstvom prof. hrvatskoga jezika Ivane Petričević.
    Tijekom predstavljanja radova učenika i poetskog izričaja, u programu je sudjelovala recitatorica Lucija Perić odjevena u lik Judite.
    U izradi stripa i portreta sudjelovali su učenici 1. b razreda (mentorica prof. Helena Voda), 2. a, 2. e, 3. a razreda (mentorica prof. Ivana Petričević) i 3. b razreda (mentorica prof. Ivana Paulić), a učenica 4. c razreda Valentina Kuveždić uz pomoć prof. Melite Matijević izradila je plakat povodom obilježavanja 500. obljetnice od prve objave Judite.