Kreativna radionica pisanja

         U organizaciji Društva Naša djeca Vinkovci 10. listopada 2019. godine, u okviru Dječjega tjedna, održana je kreativna radionica pisanja za vinkovačke srednjoškolce u Walkowu od 19.00 do 21.00. Voditelj radionice bio je Krešimir Kršul, volonter koji je prošao edukacije kreativnoga pisanja. Tema radionice bila je nasilje u vezama, a posvećena je Međunarodnom danu djevojčica. Na radionici kreativnoga pisanja bili su učenici Poljoprivredne šumarske škole Vinkovci, Zdravstvene i veterinarske škole dr. Andrije Štampara Vinkovci i Srednje strukovne škole Vinkovci. Predstavnici naše škole bili su Iva Turkalj i Mihael Cvilinder (4. a) koji su uz poticaj prof. Ivane Petričević bili dio ove zanimljive kreativne radionice. Učenici su, vođeni pitanjima, pisali o temi koja osluškuje probleme mladih.

       Sve prisutne pozdravila je i gospođa Martina Boričić Martić, koordinatorica Društva Naša djeca Vinkovci. Radionica je dokazala kako se pisanjem mogu stvoriti nova prijateljstva, pobijediti strah od nesigurnosti te postići samopouzdanje.

Iva Turkalj, 4. a