Intersteno Internet Contest 2022.

Intersteno Internet Contest 2022. je najvažnije Međunarodno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji, u kojem se natjecatelji natječu u pisanju teksta na materinjem jeziku i stranom jeziku u trajanju od 10 minuta. Natjecanje je održano online i trajalo je od 28. veljače do 11. travnja 2022. godine.  Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 1064 učenika iz 206 škola iz 20 zemalja svijeta.     

Naša škola sudjelovala je prvi put ove godine na online natjecanju u kompjutorskoj daktilografiji s 4 natjecatelja – Ana Tea Stanić (4.a razred-turistička gimnazija) u kategoriji juniora (17-20 godina),  Lovro Đuđik, Ivan Ivković i Sandra Zelić (1.a razred-hotelijersko-turistički tehničari) u kategoriji učenici (od 13 do 16 godina). Učenici su se pripremali za natjecanje sa svojim mentoricama Miljenkom Vujeva i Karmelom Galeković, a samo natjecanje realizirano je uz pomoć kolegice Tatjane Alerić. 

U kategoriji juniora sudjelovala su 567 natjecatelja, a naša Ana Tea Stanić osvojila je 139. mjesto sa 335 otkucaja u minuti. 

U kategoriji učenika sudjelovala je 226 natjecatelja, a najbolji plasman ostvario je Ivan Ivković i to 34. mjesto sa 337 otkucaja u minuti. Sandra Zelić ostvarila je rezultat od 298 otkucaja u minuti, a Lovro Đuđik rezultat od 294 otkucaja u minuti. 

Čestitke svim učenicima i mentoricama na sjajnom uspjehu i veliko hvala kolegici Tatjani Alerić. 

Miljenka Vujeva