Dan kravate 2022.

I ove je godine na dostojanstven način obilježen Dan kravate u našoj Školi organizirajući izložbu s video projekcijom na TV, te radionicama i raznim aktivnostima.

Osmislili smo projekt na temu: KRAVATA I RECIKLIRANJE. Prikupljali smo kravate i odbačeni traper za reciklažu od učenika tekstilne struke i nastavnika SSŠ.

Postavili smo instalaciju posvećenu kravati za što su bile zaslužne učenice 1. b razreda modnih tehničara. One su sa svojom razrednicom kreativno osmislile plakate o povijesti, bojama, Kravat pukovniji te načinima vezanja kravate.

Krojači iz 3.g razreda su izradili razne uporabne i prodajne predmete na zadanu temu koji su bili dio izložbe s plakatima o njihovom tijeku nastajanja.

Posjetitelje smo na ulazu izložbe dočekali s raznim zgodnim izrekama o kravati, a izlaganje je vodila učenica 1.b razreda Lana Rimac. U krugu izložbe su se održavale kreativne radionice na zadanu temu s učenicima modnim tehničarima i krojačima.